GÖZDE KUŞAKÇIOĞLU

- ÖZGEÇMİŞ -

 

 

Gözde KUŞAKÇIOĞLU 1986 yılında Ankara 'da Dünya 'ya gelmiştir. Doğa aşığı bir baba ile üst düzey yönetici bir annenin kızı olmak kendisine Aqua Club Dalgıç Okulu 'nun kurmay eğitmeni ve idarecisi olma yolunda "genetik sebeplerle" oldukça büyük avantajlar sağlamıştır...

 

 

İlk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümünde Üniversite Eğitimini tamamlamış olan Gözde KUŞAKÇIOĞLU, aynı Üniversitenin İşletme Fakültesi bünyesinde Finans dalında Yüksek Lisans yapmıştır.

 

 

18 Haziran 2005 tarihinde Marmaris 'te, Aqua Club Dalgıç Okulu Kurs Direktörü Asutay AKBAYIR tarafından verilen temel seviye dalgıçlık eğitimi ile dalış hayatına başlayan Gözde KUŞAKÇIOĞLU o günden sonra Aqua Club 'dan kopamamış ( Aqua Club 'da kendisinden kopamamış ) ve Padi Kurs Direktörlüğünden bir evvelki aşama olan Master Instructor ( Usta Eğitmen ) seviyesine kadar yükselmiştir. Halen okulun idaresinde aktif rol sahibidir.

 

 

Çok iyi derecede İngilizce bilen Gözde KUŞAKÇIOĞLU, Uluslararası Dalış Eğitmenleri Profesyonel Birliği PADI 'nin eğitmenlik kurslarında Kurs Direktörü Asutay AKBAYIR 'a yardımcı olarak eğitmen adaylarının formasyonunda çok önemli roller üstlenmektedir. Sabırlı ve özverili kişiliği ile dalış teorisine hakimiyeti kendisini dalış endüstrisinde daha da ileri seviyelere taşıyacaktır.

 

 

Gözde KUŞAKÇIOĞLU, rekreasyonel dalış konusundaki eğitmenlik yetkisinin yanısıra belki de Türkiye 'de ilk kez aktif olarak Karışım Gaz ile (Trimix) Teknik Derin Dalış konusunda faaliyetler gösteren "bayan" dalgıcıdır. Kendisi 28 - 29 Haziran 2008 tarihlerinde Bodrum 'da Dünya Serbest Dalış Rekortmenimiz Yasemin DALKILIÇ ile Asutay AKBAYIR 'ın müşterek olarak verdiği serbest dalış kursunda güvenlik dalgıcı olarak görev almakla kalmamış aynı zamanda 25 - 26 Ekim 2008 tarihlerinde Kemer 'de Cenk Devrim Ulusoy 'un kırdığı Dünya Serbest Dalış rekorunda da Asutay AKBAYIR ile birlikte trimix kullanarak derin güvenlik dalgıçlığı yapmıştır.

 

Gözde KUŞAKÇIOĞLU, Dünya Serbest Dalış Rekortmenimiz olan Yasemin DALKILIÇ 'ın 125 mt. derinliğe ineceği rekor dalışı için dalış amiri Asutay AKBAYIR tarafından derin güvenlik dalgıçları ekibine seçilmiş ve 25 Ekim - 2 Kasım 2009 tarihleri arasında düzenlenen antrenman döneminde Yasemin DALKILIÇ 'ın 60 mt. - 86. m. ve 92 mt. dalışlarında derin güvenlik dalgıçlığı görevlerini başarıyla yerine getirmekle kalmayıp, Asutay AKBAYIR ile birlikte 126 mt. ye bir tatbikat dalışı gerçekleştirerek Türkiye 'nin Scuba ile en derine dalan bayan dalgıcı ünvanını elde etmiştir. 15 Nisan - 2 Mayıs 2010 tarihleri arasında Yasemin DALKILIÇ 'ın 106 mt. Dünya Rekoru dalışında ve 125 mt. Dünya Rekoru deneme dalışında derinsu güvenlik dalgıcı olarak hizmet vermiştir.

 

 

Sahil Güvenlik Komutanlığı İzci Gruplarının sualtıcılık dalında yetiştirilmeleri, AKUT Ankara Sualtı Biriminin yetiştirilmesi, 3. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı personelinin sualtı eğitimlerinin verilmesi gibi bir çok kurumsal projede de görev alan Gözde KUŞAKÇIOĞLU bugüne kadar yüzlerce temel seviye dalgıç, ileri seviye dalgıç,  kurtarma dalgıcı ve dalış liderinin yetiştirilmelerinde gerek teorik aşamalarda, gerek havuz çalışmalarında gerekse deniz eğitimlerinde aktif olarak görevler almış ve sayısız yurt içi ve yurt dışı dalış organizasyonunda dalış liderliği yapmıştır.

 

 

Gözde KUŞAKÇIOĞLU, AKUT Ankara Sualtı Birimi eğitmeni ve üyesidir.

 

 

Gözde KUŞAKÇIOĞLU 'nun sualtı ve ilk yardım ile ilgili olarak sahip olduğu sertifikalar :

 

1.) Uluslararası Dalış Eğitmenleri Profesyonel Birliği (PADI) Usta Eğitmeni ( Master Instructor )

2.) Uluslararası Dalış Eğitmenleri Profesyonel Birliği (PADI) Derin Dalış Uzmanlık Eğitmeni

3.) Uluslararası Dalış Eğitmenleri Profesyonel Birliği (PADI) Batık Dalışı Uzmanlık Eğitmeni

4.) Uluslararası Dalış Eğitmenleri Profesyonel Birliği (PADI) Gece Dalışı Uzmanlık Eğitmeni

5.) Uluslararası Dalış Eğitmenleri Profesyonel Birliği (PADI) Nitrox Dalışı Uzmanlık Eğitmeni

6.) Uluslararası Dalış Eğitmenleri Profesyonel Birliği (PADI) Sualtı Fotoğrafçılığı Uzmanlık Eğitmeni

7.) Acil Durumda İlk Müdahale ( Emergency First Response EFR ) İlk Yardım Eğitmeni

8.) Teknik Derin Dalış Uzmanı

9.) Trimix ile Teknik Derin Dalış Uzmanı

10.) Cmas Üç Yıldız Dalış Lideri

11.) F.R.E.E. Güvenlik Dalgıcı